Categories Bizden Haberler

AKS Grup İnşaat’tan büyük başarı!

TOBB öncülüğünde, Vodafone Business sponsorluğunda, TEPAV ve TOBB ETÜ işbirliği ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi. Trabzon firması AKS Grup İnşaat listede 45. sırada yer aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Vodafone Business sponsorluğunda, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı  (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) işbirliğinde, şirketlerin 2017-2019 arası 2 yıllık ciro artışı dikkate alınarak yapılan Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi yarışması sonuçlandı.
Listede 29 farklı ilden ve 32 ayrı sektörden şirketler yer aldı. İlk 100’deki şirketlerin, Türkiye’den 13 kat daha hızlı büyüdüğü görüldü.
Türkiye 100 sonuçları, Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ve çok sayıda Oda-Borsa Başkanı ile TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Ankara’da düzenlenen törenle açıklandı.
TOBB’un Türkiye’nin en hızlı büyüyen KOBİ’lerini belirleyerek ekonomik bağlantılarını kuvvetlendirmeyi hedeflediği Türkiye 100 programında, yüzde 320’lik büyüme gerçekleştiren AKS Grup İnşaat 45. sırada yer alarak Trabzon’dan listeye giren tek firma oldu. AKS Grup İnşaat 2017 yılında da TOBB 100 listesine girmeyi başarmış ve 41. sırada yer almıştı.
Ankara TOBB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende, ödülü AKS Grup İnşaat Finans Müdürü Murat İrtem, Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ve TOBB Başkanı Rifat Hicarciklioğlu’ndan aldı.

Aksoy: “İnovatif projelerimiz devam edecek”
AKS Grup İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Aksoy, daha sonra yaptığı açıklamada, ikinci kez Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer almanın kendileri için gurur kaynağı olduğuna değinerek, “Trabzon’da başladığımız yolculuğumuz her geçen gün büyüme kaydediyor. Kalite ve güven inşa etmek adına yoğun mesai harcıyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından birçok müşterimize inovatif yaşam alanları sunmak için projeler üretiyoruz. Pandemi şartları sektörü yavaşlatsa da ileriye dönük projelerimizi müşterilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Bakan Muş: “Üst sıralara tırmanacağız”
Törendeki konuşmasında, Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş şunları söyledi: “Ödül almaya hak kazanan, ülkemizin en hızlı büyüyen 100 şirketi, girişimciliğin ve sağlıklı rekabetin önemini kavramış; yeni fikirleri hayata geçirmiş ve sektöründe öncü hale gelmiş oyunculardır. Biz başta bu 100 şirket olmak üzere tüm şirketlerimizi ve markalarımızı milli servetimiz olarak görüyoruz. Bu şirketler büyüdükçe ekonomimiz büyüyecek, ekonomimiz büyüdükçe ülkemiz dünya ekonomisi içerisinde daha üst sıralara tırmanmış olacaktır.”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: “İftihar ediyoruz”
Listede yer alan 100 şirketin ortalama büyümesinin yüzde 498 olduğu bilgisini paylaşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bu çok çarpıcı bir rakam. Çünkü Türkiye’deki milli gelir artışının 13 kat üzerinde bir performans gösterdiler. Yine aynı süre içinde, çalışan başı üretimlerini, yani verimliliklerini ortalama yüzde 212 artırdılar. 2019’da her bir şirket ortalama, 65 milyon liralık satış yaptı. Yine her biri ortalama 113 kişiye istihdam sağladı. 2017-2019 döneminde istihdamları yüzde 148 arttı. Bu şirketlerin yüzde 76’sı ihracat yapıyor. Tam 78 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Böylesine büyük başarılar gösteren ve listeye girmeye hak kazanan şirketlerimizle iftihar ediyor, hepsini yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Categories Bizden Haberler

EMRE AKSOY’DAN YOMRA’YA ÖĞRETMENEVİ

Trabzon’un Yomra İlçesinde AK Parti Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ve İşadamı Emre Aksoy’un katılımı ile birlikte Yomra’ya yapılacak olan Öğretmen evinin imza protokolü yaptı.
Nizamettin-Güzün Selim Öğretmen Evinin yapımı ile ilgili konuşan Yomra Belediye Başkanı Sağıroğlu “Protokolü imzaladık, 6 ayda inşaat bitecek. Yıkımı tamamen Belediye’ye ait. Yomra’daki Turizm hareketliliğine hareketlik sağlamak için en yakın zamanda hizmete sunacağız. Seçim beyannemiz de vardı. Bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Söz verdiklerimizi verine getiriyoruz. Milletvekilimiz Süleyman Soylu ve İşadamı Emre Aksoy’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Categories Bizden Haberler

EMRE AKSOY’DAN SÜRMENE’YE ÖĞRETMENEVİ

Sürmene Hamit Can- İnci Aksoy Öğretmen Evi Hayırlı Olsun
Geçtiğimiz günlerde Trabzon Valiliğinde protokolü imzalanan öğretmen evinin yapımına başlandı.

TSGİAD dernek üyesi, AKS Grup Başkanı Emre Aksoy’un annesi İnci ve babası Hamit Can Aksoy adına yaptırdığı öğretmen evinin temeli bugün Sürmene Kaymakamı Şevket Atlı, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, AK Parti Ankara Millitvekili Cevdet Erdöl, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, partililer ile vatandaşlar katıldı.

Annesinin Sürmeneli olduğunu belirten Aksoy, bu hizmeti yaptığından dolayı da mutlu olduğunu kaydetti.

AKS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emre Aksoy Sürmene’de yaptığımız Öğretmen Evinin Aynısını Yomra Belediye Başkanımız İbrahim Sağıroğlu’da istedi kıramadık Yomra Öğretmenlerine de aynısından yapacağız burada söz veriyorum dedi.
Konuşmaların ardından Kaymakam Atsız, Soylu, Aksoy ve Erdöl, öğretmen evinin temelini beraber attı.